Loader
Nowoczesny taras – przestrzeń z kostki brukowej, ale i miejsce wypoczynku
https://centrumbruku.pl/wp-content/uploads/blog-item-1.jpg

Starając się wdrażać nowoczesne rozwiązania w swoich sypialniach, salonach i innych pomieszczeniach, z pewnością będziemy chcieli, aby w podobnym stylu prezentowała się również przestrzeń wokół domu. Modernistyczny charakter łączy w sobie kilka konkretnych cech, które spotkamy zarówno w wypadku pokoju gościnnego, ale też przy nawierzchni tarasu.

Minimalizm na pierwszym miejscu

Nowoczesny taras to z pewnością przestrzeń, gdzie widać oszczędność jeżeli chodzi o kształty, rodzaje materiałów, kolory oraz ilość dodatków. Obecna jest tutaj zasada – mniej znaczy więcej, przy czym wystrzega się nadmiaru czegokolwiek. Z pewnością pozwala to uniknąć chaosu, natomiast nie może to oznaczać jednocześnie nudy. Jeśli będziemy konsekwentni i wykorzystamy odpowiednie materiały, tonacje kolorystyczne oraz geometryczne wzory, efekty mogą nas pozytywnie zaskoczyć.

Przestrzeń przeznaczona do wypoczynku

Musimy dołożyć wszelkich starań, aby nasz taras z kostki brukowej lub z innej nawierzchni, był estetyczny i dostosowany charakterem do pozostałych elementów. To wszystko jest bardzo istotne, aczkolwiek warto pamiętać o tym, jaką funkcję powinien spełniać taras. Otóż, jest to miejsce odpoczynku, relaksu i beztroskiego spędzania czasu z rodziną i znajomymi.

Już podczas projektowania, koniecznie uwzględnijmy miejsce, w którym ustawimy meble i inne elementy, będące częścią wypoczynkowej przestrzeni tarasu. Dopilnujmy tego, aby każdy domownik lub gość miał wygodne miejsce siedzące, mając też na względzie styl aranżacji oraz wielkość przestrzeni do zagospodarowania. Nie chcemy przecież sytuacji, kiedy nasz taras zostanie zagracony przez niepotrzebne meble i dodatki, które nie dość, że odbiorą mu urok to jeszcze sprawią, że nie będzie funkcjonalny.

Nawierzchnia na tarasie oraz wokół niego

Wybór odpowiednich materiałów w tym wypadku jest niesamowicie ważny, a to z kilku powodów. Po pierwsze, jeśli postawimy np. na wysokiej jakości kostkę brukową, będzie to inwestycja na lata, a przez dłuższy czas nie napotkamy na żadne problemy. Po drugie, nawierzchnia tarasu bardzo często jest głównym elementem, a jednocześnie wyznacznikiem jego stylu i charakteru.

Istnieje wiele możliwości, z jakich możemy tutaj skorzystać, dlatego warto wspomnieć chociaż o tych najpopularniejszych:

Wielkoformatowe płyty gresowe i gres porcelanowy to rozwiązanie, w wypadku którego w ogóle nie ma konieczności impregnacji. Materiał jest wyjątkowo twardy, a przy tym charakteryzuje się najwyższą klasą ścieralności. Oprócz tego, że płyty tego typu są bardzo estetyczne, to gwarantują także ponadprzeciętną odporność na plamy, mróz, środki chemiczne, czy też zarysowania. Świetnie sprawdzą się, jako podłoże na naszym tarasie, ale też jako nawierzchnia przybesenowa, a nawet jako elewacja budynku bądź ozdoba na ścianach we wnętrzach.

Wielkoformatowe płyty betonowe (to taka kostka w większym formacie, właściwości te same co kostka ale droższe bo ładniejsze) – są one bez wątpienia jednym z najbardziej reprezentacyjnych rozwiązań, gdyż ułożone na naszym tarasie będą prezentować się wyjątkowo elegancko. Przy jednoczesnym doborze odpowiedniego wariantu kolorystycznego, doskonale sprawdzą się w modernistycznej stylistyce.

Kostka brukowa – jest to opcja wybierana zdecydowanie najczęściej, natomiast wszystko z uwagi na liczne zalety tego materiału. Kostka doskonale radzi sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, jest łatwa w utrzymaniu, relatywnie niedroga, a dodatkowo nie sprawia dużych problemów podczas jej układania. Szeroka gama dostępnych modeli, wzorów i kształtów sprawia, że to zdecydowanie najpopularniejszy materiał tego typu i to nie tylko w wypadku tarasów.

Zainteresowany/a?

Skontaktuj się
z nami!

Chętnie nasz doradca podjedzie, pokieruje, zaproponuje.

14 690 70 70