Loader
Ogrodzenie czy kostka – co wykonać w pierwszej kolejności?
https://centrumbruku.pl/wp-content/uploads/ogrodzenie-czy-kostka.png

Mamy tu do czynienia z pytaniem, które pada naprawdę często wśród klientów. Okazuje się, że opinie na ten temat są dość zróżnicowane. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę konkretne uwarunkowania podczas budowy ogrodzenia, czy też układania kostki, można dojść do pewnych wniosków, jakie prace warto wykonać jako pierwsze.

Kiedy planujemy aranżację przestrzeni wokół naszego domu, najbardziej zależy nam na zachowaniu pełnej funkcjonalności, ale też na względach bezpieczeństwa i oczywiście na samej estetyce. Ciężko będzie uzyskać komplet tych elementów, jeżeli nie dopilnujemy właściwej kolejności wykonywanych prac. Co wykonać jako pierwsze? Ogrodzenie, czy kostkę?

Czym zająć się w pierwszej kolejności? Kostka czy ogrodzenie?

Chociaż wiele warunkuje to, jakie są dokładne parametry konkretnego budynku, można przyjąć tutaj jedną zasadę. W wypadku posesji, gdzie mamy do czynienia z nowymi obiektami, opłaca się rozpocząć od wykonania ogrodzenia. Skąd taki wniosek? Otóż znacznie łatwiej jest dopasować kostkę do istniejącego ogrodzenia, niżeli ogrodzenie do poziomu obecnego podjazdu.

O jakie aspekty należy zadbać, aby wykonana przestrzeń była maksymalnie funkcjonalna?

  • Zanim podjęte zostaną jakiekolwiek prace, konieczne jest prawidłowe wyznaczenie spadków terenu oraz nawierzchni z kostki. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji, w której zbiera się woda opadowa w niepożądanym miejscu.

  • Zaplanujmy wjazdową bramę i furtkę. Ważne jest ich samo umiejscowienie, ale też pewne parametry i wymiary. To właśnie od nich zależne będzie to, jaka będzie lokalizacja oraz szerokość podjazdu.

  • Dobrze przygotujmy teren pod podjazd i fundament pod ogrodzenie. Solidna podbudowa i mocny fundament to podstawa prawidłowego funkcjonowania. Tylko tak zminimalizujemy ryzyko przykrych niespodzianek, które mogą wyjść już po 4 latach użytkowania.

O czym warto jeszcze wiedzieć?

Pamiętajmy, jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest skorzystać z usług firmy, która zajmuje się zarówno układaniem kostki brukowej, jak i wykonywaniem ogrodzeń. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, gdyż to ci sami fachowcy mają okazje, aby zaplanować cały proces realizacji, przez co można uniknąć częstego problemu dotyczącego rozbieżnych wizji poszczególnych wykonawców.

Jeśli poszczególne etapy zostaną zaplanowane tak jak należy, możemy liczyć również na pewne korzyści finansowe. Nie ma konieczności wydawać pieniędzy na ten cel od razu. Fundament będzie miał okazję dobrze związać po pewnym czasie, a podbudowa również się „uleży”. Co również istotne, nie warto oszczędzać na materiałach. Tego typu inwestycje powinny służyć nam długie lata, dlatego celujmy w najwyższej jakości produkty a najlepiej te, które polecają nam wykonawcy.

Zainteresowany/a?

Skontaktuj się
z nami!

Chętnie nasz doradca podjedzie, pokieruje, zaproponuje.

14 690 70 70