Loader
Ogrodzenie gładkie i łupane – sprawdź, która opcja okaże się dla Ciebie najlepsza
https://centrumbruku.pl/wp-content/uploads/blog-item-3.jpg

Wytrzymałość oraz atrakcyjna cena, to bez wątpienia największe zalety ogrodzeń wykonanych z pustaków. Dodatkowo, cechuje je spora różnorodność, a dzięki temu będziemy w stanie wybrać taki wariant, który będzie odpowiedni zarówno wypadku nowoczesnego, jaki i klasycznego stylu.

Inwestorzy nie traktują już ogrodzenia, jako jeden z warunków prywatności oraz bezpieczeństwa. W wielu przypadkach, staje się ono wręcz wizytówką całej posesji, która doskonale komponuje się z architekturą domu oraz jego otoczenia.

Betonowe bloczki to materiał, który jest bardzo solidny, dlatego pozwala on na tworzenie płotów, które okażą się inwestycją na długie lata. Najlepiej jeśli zestawimy je z innymi materiałami, tym samym oprócz gwarancji prywatności, będą też prezentować sobą interesujący wygląd. Idealnie połączą się z przęsłami, bramami oraz furtkami i to bez względu na ich styl. Co więcej, dzięki nim możemy również zbudować pełne mury, które będą wyglądać, jakby były stworzone z kamienia.

Rodzaje betonowych bloczków ogrodzeniowych

Jako, że pustaki ogrodzeniowe można spotkać w przeróżnych wariantach, są one bardzo wszechstronne w zastosowaniu. Mogą one różnić się od siebie zarówno rozmiarem, kształtem, kolorem, jak i wykończeniem. W zależności od tego, jaki proces zastosowany został podczas ich produkcji, te będą prezentować sobą konkretny efekt.

Ogrodzenie łupane

Łupane bloczki to te, które mają imitować kamień naturalny. Jako, że doświadczają one pewnego procesu w trakcie produkcji, charakteryzują się dość wyraźną fakturą, zbliżoną nieco do piaskowca. Istnieje możliwość zabarwienia ich na konkretne kolory.

Ogrodzenie, które wykonane jest z łupanych bloczków jest nie tylko bardziej budżetowe, niż to z kamienia naturalnego. Zwykle wygląda równie dobrze, a na pewno jest ono tańsze pod względem utrzymania. Będzie świetnie prezentować się w zestawieniu z architekturą tradycyjną, natomiast nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wykorzystać je przy przęsłach o nowoczesnym wyglądzie.

Mamy tutaj do czynienia z materiałem, który będzie dobrym wyjściem podczas budowy pełnych murów. Nie ma tutaj konieczności pielęgnacji, aczkolwiek warto dokonać odpowiedniej impregnacji przy jednoczesnym, okazjonalnym usuwaniu nalotów wapiennych.

Uznaje się, że łupane ogrodzenia zdecydowanie najlepiej prezentują się wtedy, gdy są zwieńczone daszkami dekoracyjnymi. To rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w ogrodzie w stylu angielskim, czy też w rustykalnym.

Ogrodzenie gładkie

Jeśli najbardziej przemawia do nas minimalistyczny styl, najlepiej postawić na ogrodzenia gładkie. Z uwagi na to, że mogą one przybierać wiele różnych barw istnieje szansa, że wpasują się do niemal każdej stylistyki, oferując tym samym różnorodne efekty.

Sporą popularnością cieszą się bloczki o grafitowym kolorze, gdyż prezentują się nad wyraz elegancko. To rozwiązanie dedykowane modernistycznym budynkom, ponieważ nadaje im iście luksusowy charakter. Nie ma także żadnych przeciwwskazań, aby sięgać po klasyczne bloczki, w kolorze szarym lub białym. Będą one doskonałym wyborem w wypadku minimalistycznych i industrialnych domów, a także w otoczeniu zadbanej zieleni.

Gładkie bloczki ogrodzeniowe, będą bardzo dobrze wyglądać w zestawieniu z palisadowymi oraz metalowymi przęsłami. Dzięki nim, będziemy mogli wykonać płot o dowolnej wysokości oraz stylistyce. Jako, że ogrodzenie tego typu zwykle osadza się na głębokich fundamentach, jest ono wysoce stabilne.

Zainteresowany/a?

Skontaktuj się
z nami!

Chętnie nasz doradca podjedzie, pokieruje, zaproponuje.

14 690 70 70